Kokybiškos žieminės striukės moterims: į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Tikriausiai sutiksite: moteriškos žieminės striukės parinkimas nėra paprasta užduotis, tačiau FUR.lt komanda atkreipia dėmesį į kelis svarbius aspektus. Tikime, kad tai padės išsirinkit kokybišką, elegantišką striukę, kuri šildys Jus daug sezonų. Prieš perkant striukę, atsižvelkite į šiuos aspektus:
Kokia bus striukės paskirtis?
Jeigu atėjo laikas įsigyti naują žieminę striukę, verta nutarti, ar tai bus universalus drabužis. Kai kurios moterys visą žiemą dėvi tik vieną dailią, universalią striukę, priderindamos ją įvairioms progoms. Kitos pakaitomis renkasi bent keletą.
Lietuviškos žiemos – gana žvarbios, todėl renkantis striukę, labai svarbu atsižvelgti į žemą temperatūrą ir tai, ką planuojate veikti dėvint striukę. Pavyzdžiui, jeigu planuojate daug laiko leisti aktyviai, atvirame lauke, slidinėti gamtoje, patariama rinktis plonesnę, tačiau vėjui atsparią aprangą. Tuo tarpu kelionėms į darbą ar vakariniam pasivaikščiojimui mieste, patariama įsigyti ilgą, storą ir gerai šildančią striukę.
Rinkitės tik kokybišką sudėtį
Žieminės ir rudeninės striukės moterims gaminamos iš daugybės skirtingų medžiagų. Kiekviena iš jų turi įtakos drabužio formai, tekstūrai, patogumui ir šiluminėms savybėms. Kad ir kokio modelio ir tipo striukę pasirinksite, svarbu, kad ji būtų iš kuo natūralesnių, orui pralaidžių medžiagų: kad neišpiltų prakaitas įėjus į patalpą ar įsėdus į automobilį.
Dažniausiai moteriškos žieminės striukės gaminamos iš šių medžiagų:
- Medvilnė: tai natūralus augalinis pluoštas, kuris yra purus, minkštas, puikiai izoliuoja ir gali būti dažomas daugybe skirtingų spalvų. Vis dėlto, medvilnė nėra geriausia medžiaga žieminiams rūbams: ji yra labai pralaidi vandeniui, neapsaugo nuo vėjo, prasčiau sulaiko šilumą.
- Oda: Oda pagaminta rauginus įvairių rūšių gyvūnų kailius. Kai kurios odos yra nudažytos juodai arba rudai, nors dažniausiai odos spalvos yra labai ribotos. Natūrali oda nėra atspari vandeniui, tačiau dirbtinė oda, pagaminta iš plastiko, yra atspari vandeniui ir minkšta.
- Vilna: tai yra šilta, sunki ir tradicinė medžiaga, kurią įvairios tautos naudoja tūkstantmečius. Vilnos pagrindu pagamintos kokybiškos žieminės striukės moterims leidžia jaustis komfortiškai ir šiltai. Kad vilna būtų elastingesnė ir minkštesnė, ji dažnai derinama su akrilo ar poliesterio pluoštais.
- Kašmyras: kašmyras yra vilnos rūšis, gaunama iš tam tikrų veislių ožkų. Žieminės striukės moterims, pagamintos iš kašmyro vilnos, yra aukštesnės kokybės nei standartinės vilnos striukės, nes kašmyras yra tvirtesnė, minkštesnė ir geriau šilumą izoliuojanti medžiaga.
- Poliesteris: tai sintetinis audinys. Plastiko pagrindu pagamintos moteriškos striukės yra lengvos, minkštos ir atsparios vandeniui. Poliesteris yra plonas ir netinkamai izoliuoja šilumą, skatina prakaitavimą, todėl nerekomenduojama rinktis šios medžiagos pagrindu pagamintų žieminių rūbų.
- Nemažai kokybiškų žieminių striukių yra su kailio detalėmis. Kailis yra natūrali medžiaga, kuri patikimai apsaugo šaltu oru. Kailis apsaugo nuo vėjo ir kitų stichijų, gerai sulaiko šilumą, todėl visą žiemos sezoną galima jaustis šiltai ir patogiai.
Natūralios medžiagos puikiai reguliuoja temperatūrą, yra malonios Jūsų odai ir ekologiškesnės nei sintetika. Tokios medžiagos, kaip kailis, oda, pūkai, medvilnė ir vilna yra tvarus, gamtai ir žmogui draugiškas pasirinkimas.
Striukės spalvą derinkite prie savo veido
Renkantis drabužius, jų spalva turi didelę reikšmę: tai žinutė pasauliui
Nors 2022 m. ir toliau populiarios išlieka gyvūnų raštų imitacijos, neprašausite, pasirinkę nuosaikesnių, klasikinių spalvų striukę: amžinai populiariomis laikomos juoda, sodriai mėlyna, raudona, bordo spalvos. Taip pat mėgstamos sidabro pilkos, švelniai kreminės, smėlinės ir tamsiai žalios spalvos žieminės striukės.
Striukės spalvą ir jos intensyvumą derinkite prie savo veido odos tono, akių, plaukų spalvos. Jeigu Jūsų bruožai kiek švelnesni, blyškesni, ypač ryškios spalvos striukė nėra geriausias sprendimas: dėvint ją, veido bruožai vizualiai taps dar blyškesni. Kita vertus, pernelyg blankūs viršutiniai drabužiai taip pat atrodo prastai: žmogus gali atrodyti nuvargęs, ligotas.
Žinokite savo figūros tipą
Savo figūros tipo išmanymas leidžia žinoti, kokio kirpimo, stiliaus ir ilgio drabužiai Jums labiausiai tinka ir ko reikėtų vengti. Moteriškos striukės – ne išimtis. Prie figūros priderintos striukės gali užmaskuoti figūros trūkumus ir atskleisti privalumus.
Pavyzdžiui, jeigu Jūsų figūros tipas yra bananas arba liniuotė ir esate žemesnio ūgio, venkite labai ilgų striukių (ilgos žieminės striukės moterims smulkesnę figūrą gali apsunkinti ir atrodysite labai „suspaustai“). Verčiau pirmenybę teikti prie kūno priglundantiems rūbams, kurie išryškina laibą Jūsų figūrą. Taip pat puikiai atrodys klasikinio kirpimo striukės ir paltai, neperkrauti papildomais aksesuarais ar įmantriais raštais.
Turint kriaušės tipo figūrą, kuriai būdingos didesnės apatinės kūno dalies apimtys, labai tinka sujuosiamos, liemenį pabrėžiančios striukės, kurios platėja apačioje. Kriaušės tipo figūrai taip pat tinka ryškios, spalvingos kailinės apykaklės, kontrastuojančios su striuke.
Kai figūra yra obuolio tipo, (platūs pečiai, liemuo, klubai, pilna krūtinė), verta išryškinti liemenį ir akcentuoti dailias kojas. Jūsų figūrą gražiai pabrėš tiesesnio kirpimo (A silueto) striukės, kurios optiškai susiaurina liemenį ir atkreipia dėmesį į kojas.
Jeigu džiaugiatės smėlio laikrodžio formos figūra, turite bene plačiausią tinkančių modelių pasirinkimą, todėl galite išbandyti išties drąsius derinius. Jeigu norite nuosaikesnio, saugaus pasirinkimo, Jūsų figūrai puikiai tiks elegantiška, ne per daug prigludusi, per liemenį susiaučiama moteriška striukė.
Įvertinkite, ar yra pašiltinimas
Vienas esminių komponentų, be kurio neapsieina kokybiškos žieminės striukės moterims, yra pašiltinimas. Užpildas gali būti sintetinio pluošto, tačiau geriausia, kai jis natūralus, pagamintas iš plunksnų arba pūkų. Kuo natūralaus užpildo daugiau, tuo rūbas lengvesnis, šiltesnis ir kokybiškesnis.
Tiesa, turint striukę su natūraliomis plunksnomis, normalu, kad kartas nuo karto pavienė plunksnelė išlįs į paviršių.
Atsižvelkite į striukės siuvimo technologiją
Nors ieškant žieminės striukės, medžiagos kilmė labai svarbi, ne mažiau aktualu ir tai, kokia siuvimo technologija naudota gaminant drabužį. Jeigu striukės sudėtyje yra daug plunksnų ar pūkų, pasidomėkite, keli medžiagos sluoksniai sudaro striukę. Kuo daugiau sluoksnių, tuo mažesnė tikimybė, kad plunksnos ims migruoti į išorę.
FUR.lt stilingos žieminės striukės moterims nepaliks abejingų. Kviečiame atrasti platų mūsų asortimentą ir žvarbiomis žiemos dienomis jaustis stilingai, komfortiškai ir šiltai!
Taip pat siūlomos rudeninės striukės moterims
Moteriškos rudeninės striukės yra dar viena aktuali garderobo detalė. Jos gaminamos iš kiek plonesnio ir lengvesnio, tačiau 100 proc. natūralaus audinio ir puikiai tinka rudens bei pavasario mėnesiais, yra praktiškos, stilingos ir labai patogios.
Neabejojame: šiltos žieminės ir moteriškos rudeninės striukės yra viena geriausių Jūsų investicijų, be kurios sunku įsivaizduoti komfortą, prasidėjus žvarbiai lietuviškai žiemai. Susipažinkite su plačiu mūsų striukių asortimentu ir pasirinkite Jums tinkamiausią!
Dažniausiai užduodami klausimai
Kodėl moteriškos rudeninės striukės iš dirbtinių pluoštų nėra geras pasirinkimas?
Žieminių ir rudeninių striukių bei kitų viršutinių drabužių, pagamintų iš poliesterio ar kito sintetinio audinio rinktis nerekomenduojama. Tam yra kelios priežastys: pirmiausia, neužtikrinama tinkama ventiliacija, nes tankus sintetinis audinys blogai praleidžia orą. Nešiojant tokią striukę, greičiau suprakaituojama, tačiau neužtikrinama pakankama šiluma, būtina šaltomis lietuviškos žiemos dienomis.
Ant tokio audinio veisiasi alergijas sukeliantys mikroorganizmai, kūnas gausiau prakaituoja, atsiranda nemalonus kvapas.
Ar kašmyro/vilnos ir kitų natūralių audinių žieminės striukės nepraleis nemalonių kvapų iš aplinkos?
Iš vilnos ar kitų natūralių audinių pagaminti drabužiai yra pakankamai atsparūs įvairiems kvapams, nes turi antimikrobinių savybių. Tai reiškia, kad ant tokių striukų paviršiaus nesidaugins bakterijos ir kiti mikroorganizmai, kurie sukelia nemalonų kvapą. Suprantama, visiško atsparumo šiai problemai nėra. Siekiant išvengti nemalonaus kvapo, striukes ir kitus drabužius labai svarbu laikyti švarioje, reguliariai vėdinamoje aplinkoje.
Ar iš vilnos ar kitų natūralių medžiagų pagaminta striukė nesudirgins jautrios odos?
Visos FUR.lt internetinėje parduotuvėje siūlomos striukės yra švelnios, kruopščiai išdirbtos ir malonios Jūsų odai. Siūlome nepriekaištingai apdorotus drabužius, kurie pagaminti pagal specialią technologiją, todėl ilgiau išlaiko spalvą, ant audinio paviršiaus praktiškai nesusidaro pūkelių ir kitų apnašų. Jokio šiurkštumo ar niežėjimo pojūčio – vien tik patogumas ir ilgai išliekanti drabužių estetika!
Kaip žinoti, kad striukė tikrai pagaminta iš natūralių medžiagų?
Naturalios striukės dažniausiai turi etiketę, kurioje tiksliai nurodoma kilmės šalis, sudėtis procentais ir kitos detalės, aktualios nešiojant ir prižiūrint drabužį.
Ar natūralios žieminės striukės reikalauja specialios priežiūros?
Iš vilnos ir kitų natūralių medžiagų pagamintos moteriškos striukės nepraras formos, nesusiglamžys ir atrodys reprezentatyviai ne vieną sezoną, jeigu laikysitės šių paprastų taisyklių:
- Striukę laikykite ant tvirtos, plačios medinės pakabos, švarioje, gerai ventiliuojamoje patalpoje, kad ši nesugertų nešvarumų ar nemalonių kvapų iš aplinkos.
- Jei pastebėjote, kad striukė įgavo nemalonų kvapą, ją sunku išvalyti namų sąlygomis, nuneškite ją į specialią valyklą cheminiam valymui. Geriausia šią procedūrą kartoti du kartus per metus: prieš prasidedant šaltajam sezonui ir jam pasibaigus.
- Praėjus žiemos sezonui, striukes laikykite sandariai užsegtame plastikiniame maišelyje. Tai apsaugos drabužius nuo kandžių, nemalonaus kvapo ir kitų pažeidimų.
FUR.lt stilingos rudeninės ir žieminės striukės moterims nepaliks abejingų. Kviečiame atrasti platų mūsų asortimentą ir žvarbiomis žiemos dienomis jaustis stilingai, komfortiškai ir šiltai!